chaplets دارویی نگهداری شیمیایی وسیله نقلیه

chaplets: دارویی نگهداری شیمیایی وسیله نقلیه وسیله نقلیه دارو شرایط نگهداری بوی نامطبوع

گت بلاگز بین‌الملل کابل مرگبارترین شهر دنیا جهت غیرنظامیان در سال 2017

بر اساس گزارش تازه هیئت کمک شرکت ملل در افغانستان کابل یکی از مرگبار ترین شهرهای دنیا در امسال میلادی جهت غیرنظامیان بوده هست.

کابل مرگبارترین شهر دنیا جهت غیرنظامیان در سال 2017

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری آوای افغانستان، بر اساس گزارش تازه هیئت کمک شرکت ملل در افغانستان،یوناما، با وجود کم کردن تلفات غیرنظامیان در سه ماه نخست سال تازه میلادی نسبت به وقت مشابه سال گذشته در افغانستان، کابل یکی از مرگبار ترین شهرهای دنیا در امسال میلادی جهت غیرنظامیان بوده هست.
در این گزارش به نقل از تادامیچی یاماموتو، نماینده خاص دبیر کل شرکت ملل متحد در امور افغانستان آمده است: «با ملاحظه تلفات رو به زیاد کردن زنان و کودکان، افراد غیر نظامی اکثراً مجبور زیان‎های ناشی از جنگ می‎شوند.»

عبارات مهم : افغانستان

وی افزود:«با فرا رسیدن به اصطلاح فصل جنگ، من از تمام جناح‎های درگیر تقاضا می‎کنم تا هرگونه اقدام ممکن را جهت جلوگیری از آسیب‎های غیر مهم و غیر قابل پذیرش به غیرنظامیان در نظرگیرند.»
در این گزارش آمده است در سه ماه نُخست سال 2017 ، یوناما 2181 مورد از تلفات غیرنظامیان (715 کشته و 1466 زخمی) را ثبت کرده است که چهار درصد کم کردن را در مقایسه به مدت مشابه در سال 2016 نشان می‎دهد.
این گزارش افزود آمار فوت غیرنظامیان 2 درصد و میزان زخمی ها در بین غیر نظامیان 5 درصد کم کردن یافته هست.
دلیل کم کردن در تلفات افراد غیرنظامی که به وسیله یوناما ثبت شده است ، عمدتاً کم کردن 19 درصدی در شمار کشته شدگان و زخمی ها در درگیری های زمینی میان نیروهای هوادار دولت و مخالفین مسلح است.
یوناما از این کم کردن و تمام تلاش ها به منظور حفاظت از افراد غیرنظامی استقبال و تأکید کرد با در نظرداشتن میزان بی سابقه آوارگان داخلی در سال 2016، احتمالاً کوچ مردم از چندین منطقه متأثر از جنگ ، انگیزه کم کردن در شمار تلفات افراد غیرنظامی بوده است.
از نظر موقیعت جغرافیایی، استان کابل بیشترین تلفات افرادی غیرنظامی را در حملات انتحاری و گروهی مجبور شده است هست، در حالیکه استان های هلمند، قندهار، ننگرهار و اروزگان به ترتیب شاهد تلفات غیرنظامیان بوده‎اند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: افغانستان | افغانستان | بین الملل | مرگبارترین شهر جهان | کشتار غیرنظامیان | تادامیچی یاماموتو | آمار کشتار غیرنظامیان افغانستان | کابل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog