chaplets دارویی نگهداری شیمیایی وسیله نقلیه

chaplets: دارویی نگهداری شیمیایی وسیله نقلیه وسیله نقلیه دارو شرایط نگهداری بوی نامطبوع

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی جزییات میل به ترامپ جهت دیدار با روحانی

پس از صبحتهای دیروز رییس دفتر رییس حمهور راجع به میل به دونالد ترامپ جهت گفتگو با حسن روحانی، اکنون جزییات بیشتری از این ابراز میل به انتشار یافته است.

جزییات میل به ترامپ جهت دیدار با روحانی

جزییات میل به ترامپ جهت دیدار با روحانی

عبارات مهم : ایران

پس از صبحتهای دیروز رییس دفتر رییس حمهور راجع به میل به دونالد ترامپ جهت گفتگو با حسن روحانی، اکنون جزییات بیشتری از این ابراز میل به انتشار یافته است.

به گزارش شرق، دقیقا 10 ماه بعد از اتفاق، به رسانه ها درز پیدا کرد؛ هشت بار تلاش تیم دونالد ترامپ جهت تماس با مدیر جمهوری ایران. دو ماه مانده به دور تازه اجلاس مجمع عمومی شرکت ملل، مدیر دفتر مدیر جمهوری صلاح دیدند تا به رسانه ها و افکار عمومی خبر بدهند که در حاشیه دور قبلی مجمع، ترامپ هشت بار تلاش کرده تا با روحانی صحبت کند، ولی پاسخ حسن روحانی منفی بوده هست. حسن روحانی در نخستین تجربه حضورش در نیویورک در کسوت مدیر دولت یازدهم، یک تماس تلفنی 15 دقیقه ای با باراک اوباما داشت که منجر به شروع گفت وگوهای وزرای خارجه آمریکا و بعد از آن مذاکرات هسته ای در سطح وزرای خارجه 1+5 شد. ولی به گفته واعظی در سفری که سال گذشته مدیر جمهوری جهت شرکت در مجمع عمومی شرکت ملل به نیویورک رفتند، ترامپ هشت بار جهت ملاقات با مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران تماس گرفت.

جزییات میل به ترامپ جهت دیدار با روحانی

البته محمود واعظی، مدیر دفتر مدیر جمهوری نگفته که آقای روحانی در پاسخ به این تماس ها چه گفته و اصلا تماسی برقرار شده است است یا خیر؟

اما یک مقام آگاه در تیم همراه مدیر جمهوری در نیویورک به خبرنگار «شرق» توضیح داد که «چند نوبت تماس تلفنی از سوی تیم دونالد ترامپ جهت ملاقات با آقای روحانی برقرار شد و حتی پیغامی ارسال شد». این منبع خبری توضیح داد که «این تماس و پیغام دقیقا بعد از صحبت دونالد ترامپ انجام شده است بود که حسن روحانی در مواجهه با این درخواست گفته صحبت های ترامپ در صحبت مجمع عمومی هیچ تناسبی با این درخواست ملاقات ندارد. روحانی با این تحلیل که این روش مناسبی جهت تقاضای ملاقات دادن نیست که در صحبت به آن کشور هجمه شود و بعد انتظار ملاقات داشته باشند». طبق عرف مجمع عمومی شرکت ملل نخستین سخنران نماینده برزیل است و دومین سخنران مدیر جمهوری ایالات متحده به عنوان میزبان هست. طبق گفته مقام آگاه «شرق»، تلاش تیم ترامپ جهت تماس و ملاقات با روحانی در همان روز اول مجمع عمومی سال گذشته و بعد از صحبت مدیر جمهوری آمریکا انجام شده است هست. روز گذشته ماجرا از آنجا بازگشوده شد که خبرنگاری از محمود واعظی، در حاشیه جلسه دولت راجع به حرف های اخیر ترامپ پرسید. ترامپ در حاشیه اجلاس ناتو در میانه سؤال خبرنگار بی بی سی که داشت راجع به تنش رو به فزونی رابطه کشور عزیزمان ایران و ایالات متحده می پرسید، پرید و گفت: «می دانم آنها با پرسشها فراوانی مواجه اند و اقتصادشان در شرف سقوط هست، ولی من این را به شما می گویم که روزی به من تلفن خواهند زد و خواهند گفت که بیایید توافق کنیم». ترامپ در حالی مدعی انتظار جهت تقاضای مذاکره کشور عزیزمان ایران با خود شده است که اردیبهشت ماه با نشانه واردکردن فشار به کشور عزیزمان ایران جهت مذاکره با خود، از برجام خارج شده است و قرار است که تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را بازگرداند.

اما این ادعای ترامپ در کشور عزیزمان ایران بی پاسخ نماند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی راجع به جمله ترامپ مبنی بر اینکه گفته بود: «ایرانی ها جهت مذاکره با ما خواهند آمد»، گفت: «نمی دانم آیا او شوخی کرده یا جدی گفته هست، ولی اینکه او به پایتخت کشور عزیزمان ایران زنگ بزند و تقاضای مذاکره کند، محتمل تر است و علائمی هم در گذشته وجود داشته هست. مهم این است که با چه کسی تماس بگیرد». واعظی ولی در توضیحات روز گذشته اش، گره این نیم جمله مبهم سخنگوی وزارت خارجه را که «علائمی هم در گذشته وجود داشته» باز کرده و گفته: «درباره این عنوان که ترامپ گفته است ایرانی ها تماس می گیرند، تاکنون که برعکس بوده هست؛ در سفری که سال گذشته مدیر جمهوری جهت شرکت در مجمع عمومی شرکت ملل به نیویورک رفتند، ترامپ هشت بار جهت ملاقات با مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران تماس گرفت. این واقعیت با حرف های که زده می شود، خیلی تفاوت دارد. در هر صورت ما سیاست بسیار شفافی داریم و موضعمان با آمریکا کاملا مشخص هست. شاخصه مردم و نظام این است که زیر بار این فشارها نمی روند، ترامپ باید بداند مردم کشور عزیزمان ایران با مردم کره شمالی متفاوت اند». ولی به ماجرای تلاش ترامپ جهت تماس با حسن روحانی پیش تر هم ناخنکی زده شده است بود: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه، هفتم آبان 96 در مورد انتشار بعضی اخبار راجع به ابراز میل به مدیر جمهور آمریکا جهت ملاقات با مدیر جمهوری کشورمان در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی شرکت ملل متحد گفت: «چنین تمایلی از سوی طرف آمریکایی مطرح شد که آقای دکتر روحانی با آن موافقت نکرد».

پس از صبحتهای دیروز رییس دفتر رییس حمهور راجع به میل به دونالد ترامپ جهت گفتگو با حسن روحانی، اکنون جزییات بیشتری از این ابراز میل به انتشار یافته است.

آن وقت یادداشتی در یکی از خبرگزاری ها انتشار یافته بود که از ابراز میل به مدیر جمهوری ایالات متحده آمریکا جهت ملاقات با مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی شرکت ملل متحد، خبر می داد.

اتمسفر دگرگون 10 ماه اخیر

حالا دوماه مانده به دور تازه مجمع عمومی شرکت ملل، بار دیگر خبر تلاش تیم دونالد ترامپ جهت تماس با حسن روحانی بازنشر شده است هست. حالا ولی اتمسفر رابطه دو کشور کاملا دگرگون شده است هست؛ نه تنها باراک اوبامای دموکراتی که می توان یک نوبت با او تماس تلفنی داشت، روی کار نیست که دونالد ترامپ جمهوری خواهی روی کار است که از ابتدای کارزار انتخاباتی درصدد خروج از برجام بوده هست. هم راستا با این تفکر، ماجرای عوض کردن رژیم نیز از سوی بعضی نزدیکان کابینه ترامپ مطرح شد. ولی علی رغم همه این ماجراها، دونالد ترامپ زمانی تقاضای ملاقات با روحانی را داشت که چند نوبت پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام را تأیید کرده و تعلیق تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را نیز تمدید کرده بود. ولی او در همه موعدهای تعلیق تحریم ها، کشور عزیزمان ایران را از تمدیدنکردن دوباره هراسانده بود. همین مسیر منتهی به این شد که او در اردیبهشت ماه اعلام کند از برجام خارج می شود و حالا تمام معادلات بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا به سه دهه خصومت پیشین بازگشته هست.

جزییات میل به ترامپ جهت دیدار با روحانی

چرا نپذیرفت

حسن روحانی در حالی در حاشیه مجمع عمومی تقاضای تماس با ترامپ را رد کرده است که صحبت ترامپ در مجمع عمومی مالامال از اتهام زنی به کشور عزیزمان ایران و هم سنگ دانستن آن با کره شمالی بود. او از نابودی کامل کره شمالی جهت دفاع از آمریکا و متحدانش سخن گفت. انتقادات ترامپ ولی فقط به کره شمالی محدود نشد و او در ادامه سخنان خود به ایران، سوریه، ونزوئلا و کوبا نیز حمله کرد. او با تکرار حرف های خود راجع به برجام، این توافق را یکی از بدترین توافق های آمریکا و مایه شرمساری جهت کشورش دانست.

رئیس جمهور آمریکا همچنین کوشید کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک کشور حامی تروریسم معرفی کند و در ادامه ترساندن کرد که ممکن است به همین علت از برجام به صورت یک طرفه خارج شود. مدیر جمهور آمریکا اعلام کرد اگر توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران پوششی جهت توسعه برنامه هسته ای باشد، آن را نخواهد پذیرفت. فارغ از اینکه صحبت ترامپ کاملا علیه کشور عزیزمان ایران تنظیم شده است بود، شاید موانع داخلی نیز حسن روحانی را از پاسخ مثبت دادن به این تماس برحذر می داشت. نگرانی از هجمه های مجدد به روحانی و دولتش جهت میل به به مذاکره با آمریکا، حتما یکی از نگرانی های مدیر جمهوری در این تصمیم بود. روحانی در پنج سال گذشته هنوز چوب جمله ای را می خورد که همان اوایل دولتش گفته بود: باید با کدخدا توافق کرد.

پس از صبحتهای دیروز رییس دفتر رییس حمهور راجع به میل به دونالد ترامپ جهت گفتگو با حسن روحانی، اکنون جزییات بیشتری از این ابراز میل به انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانی ها | روز گذشته | حسن روحانی | ادعای ترامپ | دکتر روحانی | دونالد ترامپ | کابینه ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog